.

.

Вилсон титаниум сите тениски топки на тенис, топката може

Вилсон титаниум сите тениски топки на тенис, топката може

DEN 159.84
Износ

Наменети за сите судски површини, тениските топки на Вилсон Титаниум се совршени за обични или рекреативни тенисери кои сакаат да играат со сигурна, долготрајна топка. Овие топки имаат јадро на титаниум што обезбедува одлична издржливост и го парови со ексклузивно почувствувано почувствувано дека импресивно издржува стрижење од абразивни, тврди судски површини. Во ткаеното чувство има светла неонска боја што ја прави топката лесна за следење, без разлика дали играте во светли сончеви денови или во умирачката светлина на самракот. Претпочитани за своите меки отскокнувања и карактеристиките на висока игра, оваа топка им помага на играчите да ја подобрат својата игра и да се забавуваат додека го прават тоа. Ако вредноста е ваш главен приоритет кога барате тениски топки, не гледајте подалеку од титаниумот на Вилсон. Титаниумското јадро дава одлична издржливост. Изработено со ексклузивно почувствувано почувствувано за долготрајна игра. Bright Feel обезбедува лесно следење и видливост. Секој може да вклучува три тениски топки Вилсон. Послужете во стил со овие врвни тениски топки со врвен квалитет од Вилсон. Овој пакет содржи 3 тениски топки кои се одлични за подолга игра. Пакувањето на еколошката свесна вклучува 25% материјали за домашно милениче за рециклирани миленичиња. Играјте ја вашата најдобра игра со користење на најквалитетна опрема од Вилсон. Сите овие судски топки можат да се користат на сите видови на тениски теренски површини. Прекрасен додаток на која било професионална или аматерска торба за комплет.

R

Им се допаѓа и на купувачите