.

.

Циркулон Сјај Тврд Елоксиран Нелеплив Сет За Тава, 2-Парче, Сиво

Циркулон Сјај Тврд Елоксиран Нелеплив Сет За Тава, 2-Парче, Сиво

DEN 639.52
Износ

Двојно зголемување на перформансите за готвење и безбедна погодност за миење садови со користење на разноврсна, ефикасна Циркулонска Сјајна Тврдо Елоксирана Нелеплива Тава За Пржење. Циркулонскиот Сјај е дизајниран со супериорна нелеплива технологија и погодност безбедна за миење садови. Тешката тврдо анодизирана конструкција на садови за готвење од овие тави за пржење од 8,5 инчи и 10 инчи обезбедува дополнителна издржливост со рамномерна дистрибуција на топлина за секоја техника на готвење. Цврстите рачки на фрипан обезбедуваат удобни, сигурни рачки и се двојно заковани за дополнителна поддршка. Тавите за пржење можат ДА се пофалат СО ВКУПНИОТ Нелеплив Систем на подигнати кругови и премиум нелеплив за лесно ослободување и чистење на храната. Најдобро од с, садовите За Готвење Со Циркулонски Сјај се безбедни за миење садови и безбедни за рерна на 400°F, додека исто така се компатибилни со сите плочи за готвење, освен индукцијата. Циркулон Сјај садови за готвење, исто така, вклучува Ограничена Доживотна Гаранција. Направете два чекори напред кон следното ниво на ефикасност на кујната со умешен, безбеден За миење садови Циркулонски Сјај Тешко Елоксиран Алуминиумски Нелеплив Сет За Тава. ИЗДРЖЛИВ, ТВРД ЕЛОКСИРАН КОМПЛЕТ ЗА ТАВА : Тешка тврдо елоксирана конструкција за екстремна издржливост и брзо, дури и греење без жаришта. ПРЕМИУМ НЕЛЕПЛИВИ ФРИПАНИ : комплетот тава може да се пофали СО ВКУПНИОТ Нелеплив Систем на подигнати кругови и премиум нелеплив за природно ослободување храна и лесно чистење кое трае 10 пати подолго од вообичаените нелепливи. КОМПЛЕТ ТАВА СО ВИСОКА ТОПЛИНА : нелепливите тави се безбедни за рерната на 400 Степени Ф за перформанси од шпорет до рерна. ФАТЕТЕ се за ТОА : Цврстите рачки од нерѓосувачки челик со двојни навртки имаат силиконски стисок за максимална удобност и контрола. БЕЗБЕДНИ САДОВИ ЗА МИЕЊЕ САДОВИ : садовите за готвење безбедни за Миење Садови се погодни за сите плочи за готвење, освен за индукција. Ограничена Доживотна Гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите