.

.

Столни Ламби Со Нијанси Поставени од Раскошен Дом,, Повеќе Стилови

Столни Ламби Со Нијанси Поставени од Раскошен Дом,, Повеќе Стилови

DEN 3.33
Износ

Табелата Светилки За Дневната Соба Сет од 2 Со Раскошен Дом веднаш ќе го трансформира вашиот простор со стилска форма и енергетски ефикасна функција. Овие четкани челични светилки за свеќници обезбедуваат топло амбиентално осветлување за вашиот влез, спална соба, дневна соба или домашна канцеларија. ОВОЈ сет НА ЛЕД светилки вклучува две заменливи светилки за заштеда на енергија, или можете да изберете да користите светилки со блескаво светло до 100 вати. Традиционалниот стил на оваа дневна соба, бифе или ноќни светилки ќе надополни различни стилови на домашен декор бидејќи додаваат топол амбиент во секоја просторија од вашиот дом. ТАБЕЛАРНИ СВЕТИЛКИ КОМПЛЕТ од 2-Користете го овој соодветен пар акцентни светла заедно на крајните маси во дневната соба или ноќните маси во спалната соба. Или ако сакате, можете да ја поставите секоја светилка за свеќници одделно во различни простории за кохезивен стил низ вашиот дом. ТРАДИЦИОНАЛЕН СТИЛ-Секоја сребрена столна ламба има јасна нијанса на бела ткаенина, како и основа со четкана челична завршница и класична силуета што може да ги надополни повеќето стилови на декор, без разлика дали ќе ги поставите во влезот, дневната соба или канцеларијата. ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСЕН - овој сет вклучува 2 заменливи СВЕТИЛКИ ПРЕДВОДЕНИ од 400 лумени СО температура ОД 3000К. можете исто така да користите сијалица со блескаво светло до 100 вати. Секоја светилка има практичен 3-насочен ротационен прекинувач за лесно прилагодување на нивото на осветлување. АТРАКТИВНИ и ИЗДРЖЛИВИ – овие светилки за дневна соба се изградени со висококвалитетни материјали и се изградени за да го издржат тестот на времето. Овој сребрен комплет светилки прекрасно ќе го осветли вашиот дом уште многу години. ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ-Материјали : Челик И Полиестер/Памук/Лен Мешавина Сенка. Димензии : (Л) 13 "х (Ж) 25.5". База : 5.5" Дијаметар. Сенка : (Ж) 10" х 13" Дијаметар. Кабел : 60". Вклучува 2 CE/Ro HS сертифициран, AC120v, 50/60 Hz LED Светилки. Боја : Сребрена и Бела.

R

Им се допаѓа и на купувачите