.

.

Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, 982336

Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, 982336

DEN 3.33
Износ

Роторите за изведба на Raybestos се специјално дизајнирани за барање возачи кои бараат врвни перформанси. Овие ротори се идеални за ситуации со високи перформанси, влечење, зголемени побарувања за тежина и перформанси на улицата. Обезбедување на подобрено чувство на педали, трајно превенција на 'рѓа и зголемен живот на подлогата, овие ротори на перформанси даваат помалку напори за педали и поголема моќ на сопирање. Возачите доживуваат посилен залак без да жртвуваат мазно сопирање. Тие ги надминуваат вклопувањето, формата и функцијата на ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите за ладење специфични за возилото и се комбинираат железо специфично за да се намали бучавата и да се подобри одговорноста за сопирањето што е супер мазно и ултра тивко. • Покривање на уличните перформанси, камион, SUV и луксузни апликации за автомобили • Подобрена металургија за зголемени побарувања за перформанси • Црна фузија или сива фузија 4.0 ™ облога - Заштитната облога го подобрува изгледот за чист готов изглед • Патентирани дизајни за слот за сл. Изберете апликации - го максимизира контакт со роторот за посилен залак, измазнет сопирање и зголемен живот на подлогата • Специфични дизајни на возилото - Образец ОЕ, вклопување и функција за крајна јачина • Тешкиот страничен истегнување - 0,05мм (0,002 ”) или помалку за намалени Пулсираност на педалот, бучава од сопирачката и продолжениот живот на подлогата • Балансирани рабови на мелница-100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и го минимизира вибрациите што се вклопуваат Изберете : 2011-2012 Jaguar XJL 2010-2012 Jaguar XF 2013-2019 Jaguar XJ 8 Cyl 5 L 2013-2015 Jaguar XF 8 Cyl 5 L 2010 Jaguar XJ 2018 Jaguar XJR и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

R

Им се допаѓа и на купувачите