.

.

Колекцијата на карпестиот пат на Еди Драјер, сладолед од путер од путер од кикирики, кошер, пакет, 48oz

Колекцијата на карпестиот пат на Еди Драјер, сладолед од путер од путер од кикирики, кошер, пакет, 48oz

DEN 85.12
Износ

Сладоледот од путер од кикирики од кикирики на Дрејер/Еди комбинира два класични вкусови на сладолед во едно слатко споделување на споделување што секој може да ужива. Овој вкусен сладолед на чоколадото на Дрејер/Еди вклучува парчиња чаши од путер од кикирики од кикирики и богат путер од кикирики за совршен залак. Сладоледот на Дрејер/Еди е направен со свежо млеко и крем што не се третира со RBST*, плус без вештачки бои или вкусови. Овој вкусен сладолед од путер од кикирики е идеален за најразлични десерти. Додадете лажичка во конус на шеќер, на врвот на кафеава боја или посипете на омилените топинг за дополнителни вкусни сундери за сладолед. Искористете го зачувувањето и споделете контејнер на сладоледот од путер од путер од кикирики на Дрејер/Еди со вашето семејство и уживајте во малите моменти на животот заедно. *Млеко и крем од крави кои не се третираат со хормонот за раст RBST. Не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото од кравите третирани со RBST и кравите третирани со RBST. Една када од 1,5 кварта на карпестиот пат на Еди/Драјер, сладолед од путер од кикирики од кикирики. Чоколаден сладолед со путер од кикирики и чаши од путер од кикирики покриени со чоколадо. Еди/Драјер : Официјалниот сладолед на семејствата од 1928 година. Од 1928 година, Еди/Дрејер ги разгледува фаворитите што ќе ужива целото семејство. Еди/Дрејер го преиспитува послатката денес за сите нас.

R

Им се допаѓа и на купувачите