.

.

Фејсбук бел плус портал со паметни приклучоци

Фејсбук бел плус портал со паметни приклучоци

DEN 175.84
Износ

Поврзувањето преку порталот+ се чувствува помалку како да се биде на видео повик и повеќе како да се биде во иста просторија, дури и кога сте далеку одвоени. И порталот+ го олеснува редовно поврзувањето со најважните луѓе во вашиот живот. Поместете и разговарајте слободно со паметната камера со паметна камера, не мора да се грижите дека сте надвор од рамка. Без разлика дали се движите низ кујната, подготвувате вечера или ги бркате децата низ дневната соба, паметната камера се прилагодува за да ја следи акцијата. Бидејќи повеќе луѓе влегуваат во собата, паметната камера автоматски се шири за да ги задржи сите во поглед, така што не пропуштате момент. Приватно по дизајн Фејсбук не ги слуша, гледа или чува содржината на вашиот портал+ видео повици. Повиците на порталот+ се шифрирани, така што разговорите остануваат помеѓу вас и оние што ги повикувате. Можете исто така целосно да ги оневозможите камерата и микрофонот со единечна чешма или да ги блокирате леќите на фотоапаратот со предвидениот капак на камерата. Поврзете се со пријателите, дури и ако немаат портал+ лесно да ги повикаат пријателите и семејството на Messenger - повиците можат да се остварат беспрекорно до и од паметни телефони и таблети. И, можете да доведете до шест други луѓе во групен повик. Алекса вградена во портал+ има вграден Алекса, за да можете да поставите прашање, да поставите тајмер, да додадете предмети во вашата листа за купување, да го контролирате вашиот паметен дом или повеќе. Само прашај. Искусете повеќе заедно со порталот+, времето на приказна никогаш нема да биде исто. Со музика, анимација и зголемени ефекти на реалноста, Портал+ ви овозможува да станете некои од омилените ликови на вашите деца додека ги читате добро саканите приказни. И ако вашите пријатели или семејство имаат и Портал+, можете да ја слушате вашата омилена музика заедно како да сте во иста просторија - без одложувања или повратни информации. Останете блиску со Superframe кога не сте во повик, порталот+ може да ги прикаже вашите фотографии и видеа на Фејсбук. Можете исто така да видите кога вашите најблиски контакти се достапни за да се поврзете и да добиете потсетници за роденден. Активна сметка на Фејсбук потребна за употреба на производи. Wi-Fi паметен приклучок што ви овозможува да ги контролирате вашите места без разлика дали сте дома или далеку преку апликацијата Smart Life Companion. Донесете ја главната контрола во вашиот секојдневен живот со Amazon Alexa или Google Assistant, дозволувајќи ви да се вклучите или исклучите едноставно со тоа што ќе речете "Еј Алекса " или "Еј Гугл ". Вклучува : Фејсбук 15,6 "Плус портал со прирачник за сопственик на сопственик на Alexa и видео повик 4 паметни приклучоци Фејсбук 15,6 инчи бел плус портал со паметни приклучоци.

R

Им се допаѓа и на купувачите