.

.

Лед Фенерче отпорно На Временски Услови со Јаже, 4-Пакет, Избрани Бои

Лед Фенерче отпорно На Временски Услови со Јаже, 4-Пакет, Избрани Бои

DEN 447.84
Износ

Пакетот LED Фенерче Dorcy 4 содржи 4 издржливи И отпорни на временски УСЛОВИ LED фенери. Секој содржи 6 Супер светли Led Диоди ОД 5 ММ, прекинувач за копче за опашка за леснотија на користење и гумени О-прстени за заштита од влага. Секое светло има времетраење од 30 часа на 3 ААА батерии и има 19 лумени на излез. Светлата доаѓаат во комплет со удобни најлонски врвки и батерии на ааа ќелии. Светлата се достапни во различни бои - зелена, црвена, сина и црна. (41-4241) Секоја светлина содржи 6 Супер светли Led Диоди ОД 5 ММ. Гумен дизајн отпорен на временски услови за надворешна употреба и издржливост. Време на трчање од 30 часа по светло. Долготрајна, сигурна светлина. Достапно во жолто, црвено, сино и црно избрано пакување. Вклучени се 12 ааа алкални батерии.

R

Им се допаѓа и на купувачите