.

.

Шокови и Потпори Гас-А-Само Одговара изберете: 1997-ДОЏ ДАКОТА, 1985 - ТОЈОТА ПИКАП

Шокови и Потпори Гас-А-Само Одговара изберете: 1997-ДОЏ ДАКОТА, 1985 - ТОЈОТА ПИКАП

DEN 501.28
Износ

Амортизерот Киб Гас-а-само монотуб има дополнителни предности во перформансите во однос на традиционалниот дизајн со двојна цевка : може веднаш, автоматски да се прилагоди на вашите потреби за изведба и никогаш искуствата да исчезнат поради аерација. Киб Гас-а-има само две одделни работни комори : хидрауличен клип без воздух и област на вентили за одговорност и контрола и втора област на азотен гас под висок притисок со пловечки клип што обезбедува удобно возење при нормално возење и додава моментални перформанси на барање.Електронските безбедносни системи зависат од суспензијата, сопирачките и гумите што работат според намерата на производителот на возилото. Киб Гас-а-само помага Да се одржат електронските Безбедносни Системи како што е дизајнирано.; Повисокиот притисок на гасот НА Киб Гас-А-Само реагира брзо за да се подобри одговорот на управувачот; истекувањето На Течноста може да биде причина за дефект на ударот, Киб Гас-а-само има ултра-мазна тројна хромирана хромирана клипна шипка за да се намали абењето на заптивката; дизајнот на монотуб со висок притисок ги одделува гасот и маслото за работа без бледнее и моментален одговор; моноцевите Со Гас-А-Само вклучуваат дополнително амортизирање над дизајнот НА ОЕ за возила што работат, влечат и имаат поголеми, потешки КОМПОНЕНТИ НА ГУМИ и ВЕНТИЛИ дизајнирани специјално за вашето возило; додава до 25% повеќе перформанси на амортизација во однос на оригиналните удари на опремата; ПОНИЗОК ТИП НА МОНТИРАЊЕ - е3(50, 4х82х15); тип на горна монтажа - с1; б-стоп - н; внатрешна пружина за Враќање - н; р-стоп - ј; вклучен капак за прашина - н; должина на удар - 4,61; компресирана должина - 9,65; ПРОДОЛЖЕНА ДОЛЖИНА - 14,25 како еден од светските најголемите ДОБАВУВАЧИ на автомобилски делови, На Нашите делови секојдневно им Веруваат механичарите и Сопствениците на возила ширум Светот. Овој Амортизер е произведен и тестиран според најстрогите стандарди ЗА автомобили и камиони ОЕ за неспоредливи перформанси. Изграден за сопственост без проблеми и 100% визуелно прегледан и тестиран квалитет, Овој Амортизер е поддржан од нашата 100% гаранција за задоволство. Шок. Гас-А-Само. Монотуб. Челик. Сребрена Боја. Напред. ГМ/Доџ/Форд/Линколн/Меркур/Тојота/Мини.

R

Им се допаѓа и на купувачите