.

.

Мепс Ултра Лајт Комплет - # и # Спинер Мамка Асортиман

Мепс Ултра Лајт Комплет - и Спинер Мамка Асортиман

DEN 2.33
Износ

Риболовците со ултра Лајт пастрмка и панфиш навистина ќе ја ценат издржливоста на овие мали спинери. Вклучено е сѐ од # 00 Ултра Лајт Волнен Црв до #00 Aglia Long Mino. Секоја од овие мамки е совршена за извлекување на панфис од плевелите или убедување на пастрмката од криење. Тоа е одличен подарок за секој Ултра Лајт ентузијаст. Овие мали мамки ќе фатат бруки, кафеави, виножито пастрмка и сивило. Совршен за пешачење или ранец. Рибајте ги Со ултра Лајт опрема за предење или со прачка за мува. Цврсти месинг тела. Сечилата за центрифугирање се сребрени или позлатени, бакарни или полирани месинг. Мониста се рачно свртени на струг за да се спротивстават на чипсување и пукање. Флексибилните винилни налепници се свилена ферманка со УВ мастила за да се спротивстават на избледување. Мжспп квалитет во текот на. ЗАБЕЛЕШКА : поради тековните истражувања, компонентите на мамката може малку да се разликуваат од оние на сликата или опишаните.

R

Им се допаѓа и на купувачите