.

.

Кингстон Месинг КС213СН Кингстон Две Рачка Ѕид Монтирање Кујна Тапа, Брусен Никел

Кингстон Месинг КС213СН Кингстон Две Рачка Ѕид Монтирање Кујна Тапа, Брусен Никел

DEN 703.84
Износ

Дизајнирана да испреплетува исклучителна цврстина со прекрасна величественост, оваа славина ќе го трансформира вашиот кујнски простор во еден што би го користел само некој од кралското семејство. Поради хоризонталниот поп што го дава, тој е повеќе централен дел, совршен за планирање дизајн наоколу. Дополнително, уникатниот изглед е одличен за различни стилови Од Арт Деко до Фарма. Брусениот финиш на никел, исто така, ќе обезбеди долготраен и топол допир на вашиот кујнски ансамбл. Дозволете конструкцијата од месинг и способностите за вртење да обезбедат цврст и потпорен прицврстувач бидејќи го максимизира вашиот контра простор. Брилијантно изработена и дизајнирана, додадете ја оваа опрема за да го подобрите вашиот уникатен стил. Цврста конструкција од месинг и легура на цинк. Кертриџ керамички диск без капе. Ѕид монтирање 2-дупка инсталација. Прилагодлив центар од 3-1/2" до 8-1/2". 1,8 ГПМ/6,8 ЛПМ стапка на проток на излив на 60 ПСИ. 1/2-14 нпт влезна врска. 6-15/16" излив достигне или проекција. 10-1/2" излив дофат од ѕид. 4-9/16" висина на изливот. Вкрстени рачки за лесно ротирање. Завршница отпорна на корозија. Дизајниран за долготрајна издржливост.

R

Им се допаѓа и на купувачите