.

.

Супериорен Конец Брои Полка Точки Памучна Мешавина Јоргована Јорган Капак Сет, Близнак

Супериорен Конец Брои Полка Точки Памучна Мешавина Јоргована Јорган Капак Сет, Близнак

DEN 1072.00
Износ

Обновете го декорот на вашата спална соба со Супериорниот Комплет За Прекривка Од 600 Конци. Удобната ткаенина е изработена од богата мешавина од Памук и Полиестер и може да се пофали дека нуди мазно, меко и густо чувство што убаво ја надополнува забавната забележана шема. Овој чуден јорган и лажен комплет може да се перат во машина и ќе ја разубави секоја спална соба. Достапен во различни бои, овој јорган се затвора со јасни, скриени копчиња и е реверзибилен во дизајнот што ги прави опциите за украсување бесконечни. Трансформирајте ја вашата спална соба во спокојно повлекување со додавање на соодветни чаршафи или дополнителни навлаки за перници, продадени одделно Супериорни Комплети За Навлаки За Јоргани Со Точки, Близнак (2 Брои) : Комплетот Вклучува : една покривка за јорган, две шами за перници (големината На Близнаците вклучува една измама за перници). 55% Памук 45% Полиестер. Сетот може да се пофали со суптилен трепет од финишот на сатен ткаат. Шема : Полка точка. Перница шам има затворање на пликот. Јорганот се затвора со јасни, скриени копчиња. Карактеристики врски на секој агол за да се задржи јорганот на место. 2 " перница прирабница. Квалитет : еднократна конструкција. Сертификација : овој производ Е оеко-ТЕКС сертифициран за да обезбеди еколошки и безбедносни стандарди. Грижа : машина за перење. Ве молиме следете ги упатствата за нега на етикетата со цел да се минимизираат брчките и/или намалувањето. Отстранете ја постелнината од машината за сушење веднаш, притиснете со топло железо доколку е потребно. Спецификација на производот : 3 парче сет (Близнак е 2 парчиња). Перница шам заврши со 2 инчен прирабница. Плик перница шам затворање. Јасно затворање на копчето на капакот на јорганот. Внатрешни аголни врски во капакот на јорганот. Еднократно. Сатен ткаат заврши. 55% Памук 45% Полиестер. Димензии : Капакот Со Двојни Јоргани е долг 68" широк х 86", Шамот За Перници е долг 20" широк х 26".

R

Им се допаѓа и на купувачите