.

.

Bushwacker Мазна Назад Крајната Задната Врата Капа за 1997-Доџ Дакота

Bushwacker Мазна Назад Крајната Задната Врата Капа за 1997-Доџ Дакота

DEN 416.00
Износ

Вашиот камионски кревет има само еден подвижен дел-задната врата. Бушвакер Крајните Капачиња на Задната Врата се најдобриот начин за заштита на ранливиот горен раб на вашата задна врата и за покривање на помали оштетувања без трошок за пребојување. Тие се најтешките капачиња на задната врата што можете да ги купите, од нашиот ексклузивен TPO Dura-Flex 2000, истиот груб материјал што го користиме за правење Оклоп за Патеки за Џипови. Тие се 100% заштитени СО УВ, за да спречат креда. Тие се изградени екстра дебели, за да го апсорбираат ударот и да се спротивстават на искривување, но сепак нивниот низок профил и ултра-блиското прилагодено вклопување совршено се совпаѓаат со Врвните Капачиња на Спалната Соба на Бушвакер и овозможуваат вашата задна врата правилно да се затвори со повеќето настрешници за камиони. Крајните Капачиња на Задната Врата продолжуваат за неколку минути и остануваат доживотно, благодарение на нивното безбедно ЛЕПИЛО ОД 3М од автомобилска класа. Ако го сакате најдоброто, одете на Крајната..Крајната Задна Врата Капи Од Бушвакер. Заштитете го ранливиот горен раб на задната врата и покријте помали оштетувања без трошок за пребојување. Направено од нашиот сопствен материјал Дура-Флекс 2000 ТПО за да го апсорбира ударот и да се спротивстави на искривување. 100% УВ заштитени за да се спречи креда. Инсталира за неколку минути користејќи безбедна ЛЕПЛИВА лента 3М од АВТОМОБИЛСКА КЛАСА, не е потребно дупчење. 0.

R

Им се допаѓа и на купувачите