.

.

Кингарт Оригинална Златна Серија Премиум Златен Таклон Мултимедијален Уметник Четки, Сет од 9, Сите Возрасти

Кингарт Оригинална Златна Серија Премиум Златен Таклон Мултимедијален Уметник Четки, Сет од 9, Сите Возрасти

DEN 2.00
Износ

Оригинален gold® ОД KINGART®, нуди комплетна колекција на мултимедијални четки за сликање кои ќе им помогнат на уметниците да создадат совршено ремек-дело. Експертските производители на четки ВО KINGART® ја развија четката за боја со најдобар квалитет за сликање масло, акрилик, акварел и гуаче. Овие четки убаво се позајмуваат на фини детали, блокирање, засенчување, букви, нанесување миење и многу повеќе. Секој стил на четка е дизајниран со своја специјална мешавина на луксузни синтетички нишки за поголема разноврсност, подобрен капацитет за задржување на бојата и прецизно поставување на бојата. Оваа четка е дизајнирана со разноврсност како нејзина главна карактеристика со исклучително прилепување, супериорна апсорпција и задржување на течности. Одличен е за употреба и со акварел, масло и акрилик, што им овозможува на уметниците да создадат фини детали, како и да обезбедат супериорни перформанси за боење големи површини и позадини. За возрасни и деца. Ексклузивен занаетчиски процес, користејќи ги најдобрите материјали и завршувањето на стручните раце на три генерации производители на четки. Kingart® премиум уметник четките се секогаш рачно изработени . Врвен квалитет за апликации за мешани медиуми. Најдобар квалитет Златен таклон филамент за најдобри перформанси. Три различни дијаметри и три должини во влакната овозможуваат голема контрола врз техниките на боја. Синтетичкото влакно е печено за мекост и оптимална апсорпција. Исклучителна пролет и ќе бидете изненадени од тоа колку добро ја држат својата форма кога се грижат правилно . Вегански-Пријателски 100% синтетички влакно. Рачно изработените производи се зелени. Работата направена рачно одзема помалку енергија од склопувачката линија за масовно производство, што ја прави еколошки поодржлива. Колекцијата содржи широк спектар на форми и големини. Карактеристики сјај црна рачка со златен прстен со тркалезна беспрекорна сребрена стегната никелирана ферула . Големини на четки : должината и ширината на четката со дадена форма и големина може да варираат во зависност од производителот бидејќи големини на четки не се стандардизирани. Бидејќи четките за ликовна уметност се рачно изработени, очекувајте некои варијации дури и меѓу четките од една линија на четки. Наследството на kingart® : Нашето семејство веќе три генерации ги надминува потребите на најсложените уметници и ентузијасти. Уживаме во предизвикувањето на статус кво и ставањето на нашето искуство да работи за вас. За возрасни и деца.

R

Им се допаѓа и на купувачите