.

.

Хич Монт Карго Превозникот во 500lb & Карго Нето Одговара 2 Приемник

Хич Монт Карго Превозникот во 500lb & Карго Нето Одговара 2 Приемник

DEN 3199.84
Износ

Опис На Производот. 53 х 19 х 5 Во Накуцване Товарен Превозник. Дали ви треба повеќе простор? ТОВАРНИОТ превозник БЕНТИСМ хич му обезбедува на вашиот автомобил пространа површина од 7 стапки 2 и може да носи до 500 килограми багаж! Товарната мрежа и ремените за крцкање гарантираат дека вашите работи се безбедно транспортирани. Лесен е за употреба и одличен за кампување, задна врата и патувања. . . 7фт2 Простор За Складирање. Го проширува капацитетот за складирање на вашиот автомобил и обезбедува доволно простор за големи предмети, совршени за тричлено семејство. . Цврста Челична Рамка. Изграден со цевки за поддршка со дебелина од 5 мм, може да издржи до 500 фунти и лесно да транспортира тежок мебел. . Отпорен На Корозија. Високотемпературната обвивка во прав го прави отпорен на корозија и издржлив во тешки надворешни временски услови. . Безбеден Превоз. Прицврстувањето на рефлекторите ја подобрува безбедноста при возење во дождливи или ноќни услови. . Универзална Инсталација. Погоден за Теренци, седани и пикапи со приемник за квадратни куки од 2 инчи. . Се Што Ти Треба. Обезбедуваме товарна мрежа и ремени за крцкање за да спречиме лизгање на вашиот багаж или товар. . . Спецификации. Димензија на производот : 53€19 € 5 инчи / 1345€482€126 mm. Максимална Носивост : 500 фунти. Главен Материјал : П235Б Челик. Површинска Обработка : Електростатско Обложување Во Прав. Големина на рамката : 450 ин2. Тип На Производ : Челик Кука Карго Превозникот. Димензија на пакетот : 31,5 x 21,3 x 6,3 инчи / 800€540€160 mm. Тежина На Производот : 30 фунти / 13,4 кг. . Содржина На Пакетот. 1 х Кука Стабилизатор. 1 х Карго мрежа. 2 х Ремен За Крцкање. 1 х Рефлектирачка Плоча. 2 х М10*55 Болт. 4 х М10*85 болт. 6 х М10 Самозаклучување Орев. 6 х М10 Рамен Мијалник. 2 х М8 Самозаклучувачка Навртка. 1 х Игла За Заклучување. 1 x/4r Пин. Робусна Челична Конструкција : БЕНТИЗМОТ 53 х 19 х 5 во тешкиот челичен товарен носач може да издржи до 500 килограми товар, опрема или опрема. Се одликува со надградени цевки за поддршка од 5 мм и стабилизатор на кука, обезбедувајќи постабилен транспорт дури и на нерамни патишта. Отпорен на 'рѓа И Издржлив : облогата со црн прав на оваа товарна корпа за приколка ја штити од' рѓа, корозија и временски елементи. Ова го прави доволно издржлив за да издржи груби надворешни средини и да остане функционален долго време. Богати Додатоци : решетката за товар доаѓа со товарна мрежа и ремени за крцкање, безбедно прицврстувајќи го багажот и товарот и спречувајќи лизгање. Универзални Апликации : овој носач на товар за прицврстување е компатибилен со секое возило што има приемник за кука од 2 инчи, вклучувајќи автомобили, Теренци, комбиња и пикап камиони. Безбедно На Патот : Прицврстувањето на рефлекторите на рамката обезбедува дополнителна безбедност за време на ноќните патувања, зголемувајќи ја безбедноста и подобро заштитувајќи го вашиот товар.

R

Им се допаѓа и на купувачите