.

.

GS63VR Stealth Pro - - 15.6 - Core i 7700HQ-GB RAM-GB SSD + TB HDD

GS63VR Stealth Pro - - 15.6 - Core i 7700HQ-GB RAM-GB SSD + TB HDD

DEN 9119.84
Износ

MSI GS63 VR е првиот тенок и лесен VR подготвен лаптоп во светот дизајниран за деловни решенија со високи перформанси способни ЗА VR апликации. Најнови 7-Та Генерација Intel® Core i7-7700hq процесор. СЛЕДНАТА Генерација VR Подготвени графика СО nvidia Ge Force® GTX1060. 15.6 " Целосна HD e DP IPS-Ниво. Останете ладни во топлината на игри со Поладна Поттик Троица. Точна, одговорна и програмабилна тастатура за игри од Челици. Моќна персонализација и прилагодување со Апликацијата Змеј Центар. 360° виртуелен опкружувачки звук напојуван од Нахимиќ. Користете и жичен и безжичен вмрежување Со Убиец Двојно Шот Про. Thunderbolt 3 поддршка 40gbps ултра брзина стапка на пренос на податоци, 4k@60hz монитор излез, и преносни полнење моќ ДО 5 V/3 A СО USB Тип-C универзален приклучок. Ос Виндоус 10. Cpu Intel® Core® Core i7-7700 HQ. Брзина НА ПРОЦЕСОРОТ 2.8-3.8 Ghz w/ Турбо Поттик. Чипсет интел® ХМ175. Боја Алуминиум Црна. Големина на екранот 15.6 " Целосна HD e DP Живописна Боја 94%. Резолуција 1920х1080 16 : 9. GPU NVIDIA geforce® GTX1060. Видео Меморија 6 G GDDR5. Тастатура Челик Серија целосна боја осветлување Со анти-дух клуч+ сребрена постава. Аудио Нахимик Аудио. Звучници *2. Меморија 16 GB (8 G*2) DDR4 2400 MHz. HDD Капацитет 128gb M. 2 SATA + 1 TB (5400 RPM) HDD Интерфејс M. 2 SATA + SATA. Лан Убиец Игри На Среќа Мрежа Е2500 Wlan Интел 8265 Windstorm Peak (2x2 802.11 ac) Bluetooth БТ 4.1. Читач на картички sd (XC/HC) веб Камера fhd тип (30fps@1080p). USB USB 3.0 x2, USB 2.0 x1 Тип-C Порта Thunderbolt 3 Видео Порта HDMI (поддржува 4 K@60hz) x1, m DP 1.2 x1, Thunderbolt 3 x1 Аудио Порта 1/1 (ESS Sabre Hi Fi). НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Адаптер 180w Батерија пакет 3 ќелија (65 Whr). Димензија 14.96 "х 9.8 " х 0.69". Тежина 3,96 килограми.

R

Им се допаѓа и на купувачите