.

.

Bluetooth® Лесно Читлив Двоен Будилник Со Дневно Повторување И USB Порта За Полнење

Bluetooth® Лесно Читлив Двоен Будилник Со Дневно Повторување И USB Порта За Полнење

DEN 0.67
Износ

Разбудете се многу подобро со Bluetooth На Накса Лесен За Читање Двоен Будилник Со Дневно Повторување и USB Порта за Полнење (NRC-181). Овој двоен будилник погоден за корисниците доаѓа со LED дисплеј СО големина на џамбо 1,8" кој ви овозможува лесна читливост. Безжично поврзете се со вашиот паметен телефон или друг уред со Овозможен Bluetooth и пуштете музика во кристално чисто аудио. Слушајте ги вашите омилени локални станици со фм радио, како и дигитални поставки за понатамошна погодност и персонализација. Наполнете го вашиот уред со практичната ВГРАДЕНА USB порта за полнење за да ги поврзете вашите компатибилни паметни телефони или надворешни уреди. НРЦ-181 има два независни тајмери за аларм, одложување, здраво/ло затемнување и програмабилни 7-дневни, дневни, работни денови и поставки за викенд. ЏАМБО 1.8 " ЛЕД ДИСПЛЕЈ СО висок контраст. Стрим музика безжично со bluetooth® од вашиот паметен телефон или други bluetooth® овозможени уреди. ФМ радио со дигитална претходно поставена меморија. Вградена USB порта за полнење за вашиот паметен телефон, mp3 плеер или други уреди. Програмабилен 7-дневен аларм со дневни, работни денови и поставки за викенд за да одговара на вашиот распоред. Два независни аларми, одложување, здраво / dim затемнување. 3,5 мм AUX влез. Моќност : AC 100-240v адаптер, USB излез на полнење (5 V, 1 A) , 2 x aaa батерии (резервна копија на часовникот, не е вклучена). Вклучени додатоци : адаптер за напојување СО НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. Тип На Производ Часовник Радио. Број на Аларми 2. Фреквентен Опсег/ПРОПУСЕН ОПСЕГ ФМ. Број На Звучници 2. Интегриран Фактор На Форма На Звучник. Звучен Режим Моно. Дисплеј и Графика Големина На Екранот 1.8 " ТИП НА ЕКРАН LED Екран Осветлување Боја Зелена. ИНТЕРФЕЈСИ/ПОРТИ УСБ Да Помошен Влез Да. Информации За батеријата Број На Батерии Поддржани 2 Големина На Батеријата Поддржан ААА. Опис на моќноста Влезен Напон 230 V AC. Боја Црна Сребрена. Висина 4.37". Ширина 2.36". Длабочина 8.27". Тежина (Приближно) 0,92 фунти. Содржина на пакетот Bluetooth Лесно Читање Двоен Будилник Со Дневно Повторување и USB Полнење ПОРТА AC Адаптер За Напојување.

R

Им се допаѓа и на купувачите