.

.

Нурисон Графички Илузии 2'3 3'9 Светло Разнобоен Пејсли Затворен Килим

Нурисон Графички Илузии 2'3 3'9 Светло Разнобоен Пејсли Затворен Килим

DEN 559.84
Износ

Впечатливи, смели обрасци ја дефинираат оваа колекција на привлечни килими. Одликувајќи се со возбудлива рачно врежана високо-ниска текстура и современа палета на бои, овие современи теписи за област ќе додадат карактеристичен талент на секоја поставка. Препуштете се на сетилата и дадете смела изјава со овие издржливи и волшебни креации. Пејсли можеби е разигран, но добива инјекција на елеганција на стариот свет кога е претставена во кралски нијанси на крем исполнет со светлина, златна, зелена, чај, тиркизна и темноцрвена боја. рачно издлабен за подобрување на секој детал со куп со висока ниска јамка-конструкција за врвна допирливост. Лесно чистење и одржување на самото место. Високо-низок куп создавајќи интригантни визуелни ефекти. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби, дневни соби или дневни соби. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

R

Им се допаѓа и на купувачите