.

.

Чизми Машки Карсон 6 Композитни Пети Тешки Работни Чизми

Чизми Машки Карсон 6 Композитни Пети Тешки Работни Чизми

DEN 2639.20
Износ

Оваа чизма се одликува со композитен безбедносен прст, што ви дава дополнителна длабочина за попространо чувство. Со надворешен ѓон отпорен на лизгање и масло, Карсон 6" ве одржува удобно и безбедно цел ден. ASTM F2413 - 18 Композитен Безбедносен Прст Целосно грануларен пад кожа ненадеен јазик и јака за удобност со обложување директно закачете го завојот со лизгање На Mxgrip и тест за мрсно влажно лизгање отпорен на масло .35 Electrономска влошка со контурна Мека пена ЗА враќање ASTM F2413-18 Електрична Опасност.

R

Им се допаѓа и на купувачите