.

.

ПАРК ПАРК ПАНКС ПАНКС ПАРКИ ПАРК ПАРК ПАРВИ

ПАРК ПАРК ПАНКС ПАНКС ПАРКИ ПАРК ПАРК ПАРВИ

DEN 0.33
Износ

Уметник : Рон Magnessubject : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на бејзбол стадион со Питсбург Скајлин во позадина. Истакнати бои : жолта, зелена, црна, сина, црвена, светло сина, бела Рон Магнес работи од неговото домашно студио во Питсбург, ПА. Тој претходно работел за едно големо студио за дизајн во Питсбург, пред да се појави сам и да стане независен илустратор и аниматор. Неговите смели уметнички дела што привлекуваат око привлекоа национално и меѓународно внимание. Неговите уметнички отпечатоци висат на wallsидовите низ целиот свет. Научниот музеј на Лондон го повика Рон да создаде мурал од 65ft x 18ft за нивната главна изложба за науката за желби за храна. Рон изјави : „Јас навистина уживам да создадам уметност и секојдневно го правам тоа без разлика дали станува збор за нарачано парче или само личен проект. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Рон Магнес 'ПНЦ Парк Питсбург' платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите