.

.

Трговска марка ликовна уметност „Феени Аризона Скајлин wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон

Трговска марка ликовна уметност „Феени Аризона Скајлин wb-bw“ платно уметност од Марлен Вотсон

DEN 1530.08
Износ

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марлен Вотсон 'Феникс Аризона Скајлин wb-bw' платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите