.

.

Трговска марка ликовна уметност „спирално скалило“ платно уметност од Ленс Куен

Трговска марка ликовна уметност „спирално скалило“ платно уметност од Ленс Куен

DEN 2.00
Износ

Уметник : Ленс Kuehnesubject : Architecture Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ленс Куен „Спирала скалила“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите