.

.

Писмо за трговска марка „Писмо за живот“ од платно од enенаја acksексон

Писмо за трговска марка „Писмо за живот“ од платно од enенаја acksексон

DEN 1530.08
Износ

Уметник : enенаја Jackексонјубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цвеќиња околу фразата "Го најдов оној кого мојата душа го сака ". Enaенаја acksексон верува дека уметноста зема многу форми и форми, а дека светло и разиграно е задолжително при создавање парче уметнички дела. Нејзиното опкружување е постојан извор на инспирација : убави градини, сценски пејзажи и непобитен "девојче моќ " - што доаѓа од одгледување две млади ќерки. Enaенаја живее во Британска Колумбија, Канада, со сопругот и семејството. Таа создава најголем дел од својата уметност во аголот на нејзината дневна соба која ја претвори во своето мало уметничко светилиште. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! ВАНО : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената уметност на трговската марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Дигиталните слики што ги прикажуваме имаат најточна можна боја. Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бојата помеѓу вистинскиот производ и вашиот екран. Писмото на enенаја acksексон 'за живот v' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите