.

.

Ove Decors Pasadena in. L in. W in. H l Alcove Комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во орбита и тава за туширање

Ove Decors Pasadena in. L in. W in. H l Alcove Комплет за туширање со пивот без рамка за туширање во орбита и тава за туширање

DEN 6879.84
Износ

Ove Decors бесконечни 34 во комплет за туширање во Пасадена со безделен пивот за туширање, нуди вид на едноставна, стилска разноврсност што ги надополнува сите и сите стилови на бања. Поставениот има хардвер со врвен квалитет во бронзена завршница во масло, и вклучува 29 во панел со широка врата, идеален за инсталација на алкови. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. Вклучена е 34x32x2 3/4 во базата за туширање. Базата за туширање е изработена од премија засилен со акрилик со фиберглас. Белата акрилна база против лизгање е цврста и лесна за чистење, совршено одговара на вашите потребни димензии. 34 in. Ширина x 32 in. Длабочина x 74 3/4 in. Висина, модел : PA06003 F0. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

R

Им се допаѓа и на купувачите