.

.

Карат Т.В. Дијамант гроздобер 14KT прстен за ангажман на бело злато

Карат Т.В. Дијамант гроздобер 14KT прстен за ангажман на бело злато

DEN 8806.24
Износ

Регал и романтичен, овој прстен за ангажман на дијаманти ќе го однесе здивот. Модерно во ладно бело злато, окото е привлечено кон тркалезниот центар за дијаманти, кој стои гордо на врвот на дијамантот. Сложениот Милграјн и детали за гравура му дава жалба на рингот на наследство. Одговара за кралицата на твоето срце, овој прстен се плени со дијаманти и полиран сјај. Империјал 3/4 Карат Т.В. Дијамант Гроздобер 14 KT прстен за ангажман на бело злато : Дијамант Тежина : 3/4 ct. T.W.Diamond Color : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Setting : Prong Setcrafted во 14 KT бело злато што може да се златни во големини 6-9 не се занимава со дијаманти.

R

Им се допаѓа и на купувачите