.

.

Фискарс Метален Владетел За Мерење, 12 Владетел, Училишен Прибор, Метално Сино

Фискарс Метален Владетел За Мерење, 12 Владетел, Училишен Прибор, Метално Сино

DEN 0.67
Износ

Додадете допир на стил и искра на вашето биро, училница или студентски дом со металниот Владетел фискарс што лесно се забележува. Овој владетел е изработен од флексибилен метал кој ќе се наведнува, но нема да се скрши, што го прави одличен и за мерење и за правење совршено прави линии. Мерењата од инчи и сантиметри што лесно се читаат и долготрајните прави рабови го прават овој владетел доверлива алатка за математички проекти, уметнички проекти, научни проекти и самостојни проекти. Дупката на едниот крај е за погодно закачување на владетелот кога не е во употреба. 12-инчен владетел има забавна сина боја наменета само за учениците и наставниците. Доаѓа во флексибилен метален дизајн кој ќе се наведнува, но нема да се скрши. Лесни за читање мерења на инчи и сантиметри за точност. Се одликува со висечка дупка за практично складирање. Совршено за учениците кои учат математика. Идеален за враќање во училишен прибор и разновидни мерни проекти, вклучувајќи уметност и занаети. Доаѓа со ограничена доживотна гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите