.

.

Сафавиех Хималаја Рејчел Цврст Килим Или Тркач

Сафавиех Хималаја Рејчел Цврст Килим Или Тркач

DEN 3.00
Износ

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Хималаја Килим Колекција Тибетска Област Килими Колекцијата На хималаите На тибетските теписи ја доловува секојдневната привлечност и модерните сензибилитети на декор поврзани со денешниот зафатен начин на живот. Богатите текстури направени од 100 проценти рачно разбојана волна се основата за импресивен избор на загреани цврсти материи, преодни ленти и суптилните карирани во Колекцијата Хималаја. Раката Се Појави Во Индија . Висина на купот : 0,25 инчи. Памучна подлога, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање . 100% Волна . Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени . Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните . Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе бои и големини.

R

Им се допаѓа и на купувачите