.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Винсент Треба Религија Платно Уметност Од Григориј Константин

Заштитен знак Ликовна Уметност Винсент Треба Религија Платно Уметност Од Григориј Константин

DEN 3.33
Износ

Уметник : Григориј Константин Предмет : Типографија : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи цитат Од Ван Гог во центарот на рамката.Грег Константин отсекогаш мешал хумор со академски информации за интегритет во предавањата одржани во текот на неговите 43 години како професор по уметност На Универзитетот Anрјус, како и десетици презентации надвор од кампусот во Соединетите држави и Европа. Во истиот период, тој насочи 15 летни сесии кон Европските музеи и катедрали. Тој патувал дополнителни 19 пати Во Европа за сопствено збогатување или во врска со неговите неколку уметнички експонати и деби на публикации. Константин е роден и израснат Во Виндзор, Онтарио, Канада, а Дипломирал Уметност од Anрјус во 1960 година, а потоа Магистер по ликовни Уметности од Државниот Универзитет во Мичиген во 1968 година. Тој е познат како евангелист на уметноста, но неговата мисија е да ги запознае луѓето со неговиот свет на уметноста и уметниците, не мора да ги претвора во уметници. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. цитат Од Ван Гог во центарот на рамката.

R

Им се допаѓа и на купувачите