.

.

Мишимото Алуминиумско Масло Фати Може-Мали

Мишимото Алуминиумско Масло Фати Може-Мали

DEN 2.33
Износ

Алуминиумската Конзерва За Масло Од Мишимото Ќе спречи штетно таложење на масло во внатрешноста на турбополначот, доводниот колектор, интеркулерот и цевководот.Нашиот улов може да спречи навлегување на масло во турбо водовод под притисок и да ги спречи испарувањата на маслото да влезат во системот за внесување што на крајот ќе доведе до пониски температури на согорување и намалена севкупна ефикасност.Полираната Конзерва За Алуминиумско Масло Од Мишимото е комплетна како комплет што содржи држач за монтирање, црево, сите потребни стеги, фитинзи и хардвер за монтирање, за совршена надградба на перформансите иesетиката за вашиот автомобил. Ги одделува честичките на маслото од воздухот ПЦВ/ЦЦВ. Дијаметар : 2.5 "/ Може Висина : 6.2 "/ Вкупна Висина : 7". Тежина : 0,95 килограми / Течност Капацитет : 480 кубика. Го брани интеркулерот, системот за внесување и основните компоненти од ударот на маслото. Мишимото Доживотна Гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите