.

.

Sumn Industries занаетчиски знак за пиво бар соба дрвена текстура врамена wallидна уметност од Studio Retrocrocket

Sumn Industries занаетчиски знак за пиво бар соба дрвена текстура врамена wallидна уметност од Studio Retrocrocket

DEN 303.84
Износ

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 24 x 1,5 x 30 инчи. Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн од Уметникот Retro Rocket Studio.

R

Им се допаѓа и на купувачите