.

.

Примарно злато Карат бело злато смарагд и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато смарагд и дијамантски прстен

DEN 2799.84
Износ

Покажете го вашето класично чувство за стил со овој 14 каратско бело злато спектакуларен прстен. Зачудувачките 0,139 CTTW-кружни зелени камења со зелени смарагди и 0,11 CTTW тркалезни дијаманти се драматично распоредени во широк дизајн на око за шармантен изглед. Овој прстен е достапен во големината на прстот 6.Метална тежина : 3,55 грамсвери Тип : Стил на фининг : Gemmstone и Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Боја : Ширина на белата лента : 2,6 до 8,5 mm (затегнат) Големина на прстенот : 6 < Детали од 1,5мм Deak Solidopen Back Concave Gem Stone Детали : Тип : Емералдбертстон месец : May Color : Greenshape : Roundsize : 2,7 mm, 1,9mm, 1,6mm, 1,4mmweight : 0.139 Cttwquantity : 1, 3, 1, 1 Jewelry Setting : Bezeldiamond : I2 Color : I- I- I- JShape : Round Size : 1 MMWeight : 0,11 CTTWQUANTITY : 22 jewelry Поставување : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршен за чување или подароци.

R

Им се допаѓа и на купувачите