.

.

Атлетски работи момчиња активни цврсти и печатени маици со краток ракав, 3-пакувања, големини 4- & хаски

Атлетски работи момчиња активни цврсти и печатени маици со краток ракав, 3-пакувања, големини 4- & хаски

DEN 399.68
Износ

Од суштинско значење за секое активно момче, овие атлетски работи маици со кратки ракави не само што изгледаат одлично, туку и добро се одвиваат во секоја спортска активност. Активното вклопување-не премногу тесно, не премногу лабаво-и својствата на влага за влага ќе го задржат вашето дете ладно и удобно дури и на најжешките денови. Оваа три-пакет за градење гардероба вклучува цврста мета, графичка мета и печатена маичка, совршена за мешање и совпаѓање со какви било шорцеви или пот. Само на. Материјал : 100% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 цврста маица, 1 графичка маица и 1 маица за печатење. Fit : Active Fit. Деколте : вратот на екипажот. Затворање : пуловер. Ракави : кратки ракави. Ockебови : Ништо. Карактеристики : плетено за дишење; Driworks Technology Wiling Technology за да му помогне да го задржи сув и удобен. Момци активни солидни и печати маица со кратки ракави со 3 пакувања од атлетски дела.

R

Им се допаѓа и на купувачите