.

.

Сончев путер од сончоглед, кремаст, оз

Сончев путер од сончоглед, кремаст, оз

DEN 111.68
Износ

Крем крем од сончоглед Sunbutter се обработува во објект што е ослободен од првите 8 алергени. На секои 16 мл. Тегла од сончоглед путер е ослободена од кикиритки, ореви од дрвја, млеко, јајца, риба, рак од школки, пченица и соја. Сончогледот путер е исто така без транс масно и холестерол и испорачува 7 грама протеини на 2 лажици што служат. Крем крем од сончоглед од сончање се одгледува и. Проверка на потеклото : е без глутен : Даис Кошер : Јесиз : 16 Ozpack of : 6 продавање единица : Caseing Redients : Печен семе од сончоглед; шеќер; моно- и диглицериди и солици : без холестерол; -срешен; сендвич; шири сончоглед путер, кремаст. 7 g протеин базиран на растенија. Сертифициран глутен бесплатно. Не-ГМО проект потврден. Нов изглед. Обработено во производствен капацитет ослободен од првите 8 алергени. Едноставни состојки вкусен вкус. Sunbutter е преполно со семе од сончоглед со печка, бавно разгалување и пукање со вкус и исхрана. Ослободени од првите 8 алергени. Природно солени и задоволувачки. Шири малку сонце. (на) сончање. Скенирајте за повеќе информации.

R

Им се допаѓа и на купувачите