.

.

Aiаи nsонсон „Звук на сезоната“ платно уметност

Aiаи nsонсон „Звук на сезоната“ платно уметност

DEN 191.84
Износ

Уметник : aiаи nsонсонсубјект : животни Стил : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има приказ на елен со позадина надвор од фокусот. Истакнати бои : Браун, Тан, Црн aiаи nsонсон е фотографски уметник кој живее во Западен Тенеси, кој сака да ги поминува своите денови во природа, фаќајќи ги најкорените и мирни моменти во животот, без разлика дали е во пејзажи, птици и животински свет, или убавина на едноставна цвеќе. Додека нејзините омилени теми обично имаат крзно или пердуви, сцените во руралните селски и едноставни работи исто така го фаќаат нејзиното фотографско око кога е зад леќите. Кога таа не е во природа, фаќајќи диви животни на камера, Јаи го поминува своето време во своето студио трансформирајќи ги многу нејзини оригинални фотографии во уникатна уметност со тоа што ги спари со рачно насликани текстури за да создаде луксузни слики исполнети со топлина, светлина и боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Aiаи nsонсон „Звук на сезоната“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите