.

.

Нурисон Страст Гроздобер Граниченфуксија Област Килим

Нурисон Страст Гроздобер Граниченфуксија Област Килим

DEN 1.33
Износ

Богата, бујна, заводлива боја ве привлекува кон кадифната убавина на Прекрасната Колекција Страст. Ако возбудувате за задоволствата од разубавувањето на вашиот дом, ќе најдете теписи од областа На Страста едноставно неодоливи. Овие фантастични цветови, зачудувачки апстракти и драматични геометриски дизајни спојуваат елементи на класични персиски мотиви со модерен сензибилитет. Ткаени од полипропиленски влакна на најсовремени моќни простории, оваа колекција на теписи со површина комбинира дебел, удобен куп со пристап за лесна нега. Напредните техники на предјадење создаваат возбудлив ефект на патина. Живејте пошарен живот Со Страст во вашиот дом! Овој прекрасно потресен килим од персиски медалјон го спојува традиционалниот стил на граничен килим со современа живост. Розово-розовиот дизајн е украсен со традиционални персиски дизајни во сина, портокалова и зелена боја, создавајќи смело парче изјава што ќе се истакне во секој простор. Потресениот ефект создава гроздобер атмосфера што е совршено дома во боемски декор на собата. Мекиот, исечен куп трепери со прекрасен сјаен сјај и комбинира удобност со модерно лесно чистење. Машина изработена од полипропиленски влакна со низок профил кои беспрекорно се вклопуваат во различни поставки. Издржлив и лесен за чистење. Идеален за употреба во вашата спална соба, дневна соба или домашна канцеларија. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

R

Им се допаѓа и на купувачите