.

.

Dell OptiPle 7000, Intel Core i7-10700, 16GB RAM МЕМОРИЈА, 256GB SSD, Црна, Windows Pro, 7090

Dell OptiPle 7000, Intel Core i7-10700, 16GB RAM МЕМОРИЈА, 256GB SSD, Црна, Windows Pro, 7090

DEN 1567.84
Износ

Премиум интелигентни десктоп компјутери Интелигентни бизнис кула и мала форма фактор десктоп компјутери кои обезбедуваат крајна проширување и перформанси. Со 10-ти и 11-ти генерал intel® процесори. Оперативен Систем Достапен Со Windows 10 Pro-за непречено, разноврсно искуство со КОМПЈУТЕР. Виндоус 11 се уште не е тука - но ќе дојде подоцна оваа година. Интелигенцијата на Која можете да се потпрете Оптиплекс има над 28 години искуство во испорака на иновации предводени од клиентите за десктоп компјутерите со континуирано создавање побрзи и попаметни искуства. Одликувајќи се со разноврсни фактори на форма за заштеда на простор со прилагодени опции за распоредување и до 11-та генерација процесори intel®.Експресен одговор : Со Технологијата Intel® Adaptix, дајте приоритет на вашите најважни апликации, така што тие се отвораат побрзо и функционираат подобро.Интелигентно Аудио : Соработувајте како да сте во иста просторија. Интелигентното Аудио го подобрува квалитетот на звукот и ги намалува звуците во позадина, за да можете да слушате и да бидете слушнати, создавајќи подобро искуство за конференција за сите.Експресно поврзување : Новото Експресно Поврзување автоматски се приклучува на најсилната пристапна точка и го насочува пропусниот опсег кон критичните апликации, каде и да работите. Работа паметна флексибилна конфигурација : Прифатете ги новите карактеристики на продуктивноста по истата прифатлива цена што ја очекувавте. Со повеќе фактори на форма, ќе најдете работна површина која работи совршено во вашиот работен простор.Останете Ладни : Користејќи го дизајнот за ладење на предната рамка, 7090 го максимизира внесот на воздух за да ја одржува температурата на вашите системи надолу. Бескомпромисна продуктивностсила преку вашата работа : Изградена со до 11-Та Генерација Intel® i9 процесори со 125 W ПРОЦЕСОР и до 128gb 3200mhz DDR4 ram меморија поддржува за бескомпромисни перформанси. Опционалните процесори на intel vpro® им нудат на бизнисите перформанси, управливост, вградени безбедносни карактеристики и стабилност на платформата intel® и усогласување со патоказот за иден доказ. Десктоп Компјутерот е единствениот одговор на сите ваши посакувани потреби за пресметка. Intel Core i7 2.90 ghz процесор обезбедува молскавична брзина и врвни перформанси дури и за најтешките задачи и интензивни игри. Со Windows 10 Pro edition, уживајте во вашата омилена содржина одеднаш на прелистувач со поголем преглед. Споделете ги вашите мисли со светот пишувајќи директно на веб-страниците. 256 GB SSD ги одржува активни вашите програми за работа додека вашиот компјутер продолжува од суспензија за неколку секунди. Супер мулти-формат двд-уред за сите ваши оптички медиуми и потреби за снимање видео; репродукции и изгореници Двд-А и Цд-а. 16 МК меморија за да добиете извонредно искуство во игри. Безбедност Слот функција за максимална продуктивност со додадена сигурност. Мала Форма фактор форма фактор за дополнителна сигурност и сигурност. HDMI (Мултимедијален Интерфејс Со Висока Дефиниција) нуди фантастичен квалитет на звук/видео и удобност со еден кабел. Значителни заштеди на време и пари за вашиот бизнис со користење на еден печатач за сите ваши вработени.

R

Им се допаѓа и на купувачите