.

.

Таскам Д - Р-Песна Линеарна PCM Рачен Пренослив Аудио Рекордер w 2GB SD Картичка

Таскам Д - Р-Песна Линеарна PCM Рачен Пренослив Аудио Рекордер w 2GB SD Картичка

DEN 486.24
Износ

Нема Опис Сосема Нов Д-р 40 **Таскам 4 Песна Рекордер**!. Рачни 4 Песна Преносни Рекордер. Вградени кондензаторски микрофони, прилагодливи НА XY или ab позиција. XLR / 1/4? микрофон/влез на линија со фантомска моќност. Снимете ги вградените микрофони со XLR микрофон или влез на линија за снимање на четири песни. Режимот на двојно снимање доловува безбедносна патека на пониско ниво за да избегне изобличување. Режимот Overdub овозможува снимање заедно со претходното преземање. Врвното намалување автоматски го поставува идеалното ниво на снимање. 15 часа траење на батеријата од триa батерии. До 96khz/24 bit WAV/BWF или MP3 резолуција за снимање. 2 вториот пред снимање тампон. Репродукција на променлива брзина од 50 150% брзина без промена на теренот. Прилагодлив ограничувач и филтер со низок пресек (40 / 80 / 120 Хз). Вграден звучник и хроматски тјунер. 1/8? излез на слушалки/линија. РЕПРОДУКЦИЈА ЕК и ниво усогласување. Стерео реверб ефект. Дупка за монтирање на статив. Sd/sdhc картичка слот поддржува ДО 32gb медиуми (2gb картичка вклучени). Заклучување Неутрик Комби дигалки. USB 2.0 приклучок и кабел за пренос на снимки на компјутер. Напојуван од триa батерии, АДАПТЕР ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА (опционален PS P515 U), надворешен пакет батерии (опционален bp 6 AA) или USB моќност на автобусот. Пакетот вклучува : . Таскам Д-р 40 Рекордер. 2gb SD Картичка. МИНИ USB Кабел. Триk Алкални Батерии. Прирачник За Сопственици. Гаранција на производителот : 2-годишна гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите