.

.

Мартин Автентична Акустична Гитара Жици-Животниот Век 2. Третиран Медиум

Мартин Автентична Акустична Гитара Жици-Животниот Век 2. Третиран Медиум

DEN 3.33
Износ

Мартин?животниот Век на следната генерација 2.0 стрингови се дизајнирани со користење на нова, патентирана технологија достапна само Од Мартин. Оваа технологија е развиена за заштита на основната жица и жицата за завиткување за да се спречи корозија без да се загрози тонот ? единствениот најважен атрибут на жиците на гитарата. Автентичен Акустичен Животен Век 2.0 жиците изгледаат подобро, звучат подобро и се чувствуваат подобро, обезбедувајќи непречено искуство со играње што го намалува влечењето на прстите. Инвестиравме две години развивајќи го нашиот животен Век на следната генерација 2.0 жици за да се осигураме дека ќе звучат подобро, подолго од која било друга низа со продолжен живот на пазарот. Достапно во Бронза 80/20 И Бронза 92/8 Фосфор. Мартин автентичен Акустичен животен век® 2.0 жиците нудат третман од следната генерација за долг живот, голема играност и чувство и супериорна сигурност со автентичен тон. Мартин Автентична Акустична Гитара Жици - Животниот Век 2.0 Третирани 80/20 Медиум.

R

Им се допаѓа и на купувачите