.

.

Домашна Динамика Триполи Мила Модерен Дијамантски Внатрешен Надворешен Тепих, Сива Слонова Коска, 5 '2 х7 ' 2

Домашна Динамика Триполи Мила Модерен Дијамантски Внатрешен Надворешен Тепих, Сива Слонова Коска, 5 '2 х7 ' 2

DEN 1184.00
Износ

Подобрете го вашиот внатрешен или надворешен простор со домашната динамика триполи мила внатрешна / надворешна површина килим колекција. Текстурираниот дизајн на дијаманти ќе додаде модерен изглед во вашата дневна соба, трпезарија или надворешен двор. Добро изработен од издржлив полипропиленски материјал, овој тепих отпорен на УВ бледнее и дамки е направен да издржи временски услови и области со голем сообраќај. Подобрена со издржлива полипропиленска подлога за долготрајна форма и убавина. СОВРШЕН ЗА ВНАТРЕШНИ И НАДВОРЕШНИ ПРОСТОРИ : Погоден за внатре или надвор од вашиот дом како тепих за дневна соба, тепих за влез, внатрешен/надворешен двор и се идеални за белведер или палуба. УВ БЛЕДНЕАТ и ОТПОРНИ НА ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ : Изработени од полипропилен, овие килими за внатрешни/надворешни површини беа направени да траат со еластична конструкција за да издржат временски услови и области со голем сообраќај. ТИЕ СЕ УВ бледнеат и отпорни на временски услови. ТЕКСТУРИРАН ГЕОМЕТРИСКИ ДИЗАЈН : дизајнот со текстура на дијамантска решетка нуди модерен, но сепак класичен изглед кој лесно ќе ги надополни вашите внатрешни и надворешни простори и декор. ВЕДНАШ АЖУРИРАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПРОСТОР : овој разноврсен тепих за внатрешна/надворешна површина обезбедува прекрасно ажурирање на декор за секој простор за живеење со својот безвременски дизајн и неутрални нијанси. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ : Размачкајте дамки, црево надолу, избришете или користете дувалка за лисја за долготрајна убавина. Оставете килимот да се исуши рамно. Складирање : Исчистете го, исушете го и завиткајте го вашиот килим за чување кога не се користи во текот на зимската сезона. Можете исто така да го преместите тепихот во домот за бескрајни можности за стилизирање. СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС СЕРТИФИЦИРАН : Стандард 100 Од Оеко-Текс е една од најпознатите светски етикети за текстил тестиран за штетни материи. Овој тепих е тестиран за штетни материи и е безопасен за здравјето на луѓето.

R

Им се допаѓа и на купувачите