.

.

Мелиса И Даг Класичен Наследство Викторија Дрвена Куклена Куќа [Бела]

Мелиса И Даг Класичен Наследство Викторија Дрвена Куклена Куќа [Бела]

DEN 1.67
Износ

Нека имагинациите ја претворат оваа куќа во дом! Оваа класична куклена куќа има Викторијански стил и цврста дрвена конструкција. Вклучени се хардвер и јасни упатства за да помогнат во составувањето на цврстите дрвени парчиња; можете дури и да следите заедно со практично видео со упатства за склопување! По лесното склопување, овој елегантен дом е доволно цврст за да се спротивстави на секојдневната имагинативна игра. Со ажурирани уметнички дела внатре и надвор, тој е преполн со извонредни детали за да го привлече вниманието на постарото дете или колекционер : романтичната надворешност вклучува фризови и фронтон со сложена шема, илустрирани загради и решетки; внатрешните детали вклучуваат уникатни ѕидни облоги во секоја соба, извонредни свртени балустри и убаво"завршени" подови. Игра совршено со било 1 : 12 скала кукли (околу 5 во. високи) и мебел. Нека имагинациите ја претворат оваа цврста дрвена Викторијанска куќа во стил на наследство, три нивоа, пет соби во дом. Детални илустрирани инструкции и онлајн наставни видео го прават собранието брзо и лесно. Ажурираните бели, розови и сиви надворешни уметнички дела вклучуваат детали како сложено обработени фризови и фронтон, илустрирани загради и решетки. Намалени за играње со 1 : 12 кукли и мебел. Возраст 6+; 29.5" х 27.5" х 18 " собрани.

R

Им се допаѓа и на купувачите