.

.

Вселенски шатл -шатл -лесен магнезиум Кидски велосипед со сопирачки со диск, во. со тркала за обука и кикстанд, бело

Вселенски шатл -шатл -лесен магнезиум Кидски велосипед со сопирачки со диск, во. со тркала за обука и кикстанд, бело

DEN 6384.00
Износ

Дизајнерите на Royalbaby работат долго време за да го развијат целиот потенцијал на новиот ултра лесен AM50 магнезиум за употреба во велосипед за деца. Конечно, вселенскиот шатл, еден од новите производи на Royal Baby 2017, лансиран на Саемот за велосипеди во Шангај. Супер лесната легура на магнезиумска легура и кривината дизајн работат заедно за крајно да ја намалат тежината на велосипедот. Вашето малечко ќе култивира чувство на независност и самоувереност со тоа што ќе може сами да го преместат велосипедот. Нема повеќе мама, зошто не можам да го кренам сопствениот велосипед. Рамката за легура на магнезиум овозможува удобност и безбедност со добри перформанси против влијанието, а структурата инспирира доверба во возачот, додека го намалува ризикот од странична пад. Дизајнот на рамката беше инспириран од вселената и универзумот, чии тајни отсекогаш го привлекоа вниманието на Кид. Уникатниот дизајн на вселенскиот шатл се собра на престижната награда за дизајн на црвена starвезда во Кина и наградата за ветерници. Ставете го вашето дете на најмодерниот велосипед на оваа или на која било друга планета! Рамка/вилушка : Лесната рамка за магнезиум и трајната челична предна вилушка прават совршена комбинација на леснотија и јачина . Тркала/гуми : Едно парчиња магнезиумски венчиња, копчиња со шишиња со шипки 16x2.4 " со едно парче каранфил и заграда на дното што носи топка.

R

Им се допаѓа и на купувачите