.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Балинглен топла III v2' платно уметност од Пипер Руе

Трговска марка ликовна уметност 'Балинглен топла III v2' платно уметност од Пипер Руе

DEN 2.67
Износ

Уметник : Piper Rhu Subject : Abstract Style : Modern & Moderner Product Type : Gallery-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има издолжени форми исполнети со сива и црна боја на распрскувач. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Piper Rhue 'Ballinglen Warm III V2' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите