.

.

Трговска марка ликовна уметност „Риф риба“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

Трговска марка ликовна уметност „Риф риба“ платно уметност од D.Д. Мекфарлан

DEN 0.33
Износ

Уметник : D.Д. Мекфарлансубјект : Animals Tyle : Наутички прооден вид : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жолто риба пливање околу наутична сцена. Ја започнав мојата кариера како фотограф за мојот средношколски весник и отидов на Направете портрети, свадби и комерцијална фотографија. Она што на крајот ме инспирираше најмногу беше сценско и природа. Направив фотографии од Алјаска до Европа до Африка. Дадов голем број на мои снимки насликан ефект и исто така уживам во снимањето сцени во инфраред. Јас сум дипломиран на Институтот за фотографија во Yorkујорк и член на Здружението на професионални фотографи од Georgiaорџија. Јас поседувам фотографија во Беркшир и сум член на еснафот „Такер уметност“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Yellowолта риба која плива околу наутичка сцена.

R

Им се допаѓа и на купувачите