.

.

Трговска марка ликовна уметност „Фарм семејство IV“ платно уметност од Кортни Прахл

Трговска марка ликовна уметност „Фарм семејство IV“ платно уметност од Кортни Прахл

DEN 1.33
Износ

Уметник : Кортни Прахлсубјект : Типографија Стил : Модерно рустикалнопроизвод Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Кортни Прахл студирал уметност и на Универзитетот Меримонт и Универзитетот Кларион во Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. Кортни Прахл „Фарм семејство IV“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите