.

.

Озарк патека машка пропуштена средно водоотпорна чевли за пешачење II

Озарк патека машка пропуштена средно водоотпорна чевли за пешачење II

DEN 767.84
Износ

Подгответе се за авантурите на отворено со машката патека Озарк Траил, испуштени средни водоотпорни чевли за пешачење II. Тие се изработени од комбинација на кожа, мрежна мрежа и трајни синтетички материјали, што ги прави доволно стилски за секојдневно носење и доволно цврсто за строго патување надвор. Неутралните бои се лесни за да се совпаѓаат и добро да се координираат со разни камуфлажни опрема, како и обична облека. Јазикот, поставата и стапалото се сите за да го намалат замор додека сте на нозе. Овие водоотпорни чизми се достапни во разноврсна кафеава боја. Носете ги на следното патување во кампување или лов, или фрлете ги за еднократно трчање низ градот. Озарк Трага машка пропуштена средна водоотпорна пешачење чевли II : кожа и мрежа. 49,79% кожа, 31,18% ПУ, 19,03% полиестер. Не-обележување ѓон. Машки чизми за пешачење. Водоотпорен. Средна висина. Стил на чипка. Подготвен јазик, постава и стапало. Шема на шара по ѓон. Јамка на потпетици. Достапно во Браун. Избришете чисто со крпа.

R

Им се допаѓа и на купувачите