.

.

Jewelersclub Peridot Ring Rigntone Jewelry - 0. Carat Peridot 0. Стерлинг сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - Gemstone Rings со хипоалергичен 0. Стерлинг сребрена лента

Jewelersclub Peridot Ring Rigntone Jewelry - 0. Carat Peridot 0. Стерлинг сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - Gemstone

DEN 2.00
Износ

Живописно парче акцент што свети одвнатре. Направено со вистински скапоцени камења на Перидот, бели дијаманти и 0,925 Стерлинг сребро. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои испаѓаат лажни, со досадни, рамни камења со рамнини, прстенот за перидот на накит, перидот, има оригинален камен од 0,50 карат перидот, прекриен со вистински бели дијаманти кластери .. Изработена со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 0,925 Стерлинг сребрен опсег, овој прекрасен зелен овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите . Нашите оригинални карактеристики на прстенот на перидот : . - 0,50 Карат Перидот скапоцен камен. - Кластери со бели дијаманти. - Хипоалергичен 0,925 Стерлинг сребрен опсег прстен (нула никел или олово). - Деликатен дизајн со трајно, долготрајно занаетчиство. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашиот перидот ringsвони за жени и ringsвони со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Дајте им како роденденски подароци за мајка и подароци за жени во вашиот живот!. На Jewersers Club, ние сме горди да им понудиме на нашите клиенти ексклузивни, врвни квалитетни перидски накит, парчиња со разумни цени. Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Просечниот прстен на родител на перидот честопати излегува дека не е оригинален, со факс перидотен камен кој изгледа досаден и рамен. Прстенот Peridot на Jewelers Club Peridot има вистински 0,50 каратски перидонски скапоцен камен, пресечен во прекрасна овална и подобрена со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. Со хипоалергичен, светлечки 0,925 Стерлинг сребро, живописно, живописно, зелена сенка, ги комплиментира сите тонови на кожата . додека другите прстени со скапоцен камен се ефтино направени и лесно се наведнуваат и се кршат и се кршат лесно, нашиот перидотен камен прстен е квалитетен изработен за да трае. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој перидот и дијамантскиот прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, издржливо 0,925 Стерлинг сребрен опсег и поставување. Ако имате какви било прашања во врска со големината на опсегот, ве молиме, посетете се до нас директно за да ви помогнеме да го пронајдете вашето совршено вклопување . живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Без разлика дали го надавате овој прстен од скапоцен камен на вашата мајка на Денот на мајката, вашиот значаен друг како специјално изненадување или ветувачки прстен, или пријател или сакана личност како прослава на нивниот уникатен родител, примателот ќе го обожава облечената на оваа 0,50 каратна искра на нејзината рака.

R

Им се допаѓа и на купувачите