.

.

Gyma 36 '' Rak Rack Rack Wrack W алатки за поттикнување на држачи за внатрешни работи на отворено

Gyma 36 '' Rak Rack Rack Wrack W алатки за поттикнување на држачи за внатрешни работи на отворено

DEN 0.67
Износ

Опис : Нашата тешка метална решетка за огревно дрво е идеален додаток на камин. Оваа проширена метална решетка обезбедува повеќе простор за складирање за редење на огревно дрво по ред. И армираната метална структура може да вчита до 110 фунти, држејќи маса огревно дрво за да ви овозможи лесен пристап. Покрај тоа, отстранливите држачи за поттикнување, кои нудат дополнителен простор за поттикнување материјал, можат да бидат обесени во различни насоки колку што е потребно. Шупното дно со покачен дизајн овозможува огревно дрво суво за подобро складирање. Оваа симплистичка решетка за огревно дрво со елегантен стил е повеќе од решетката за складирање, но привлечна декорација на места во затворено и надворешно место. 4 Дополнителни додатоци за совпаѓање на лопата, покер, јазици, четка. Држач за дрва што привлекува очи за складирање, сушење и прикажување. Металната решетка за временски отпор се вклопува во затворено и надворешно користење : Боја : црна. Материјал : челик. Нето тежина : 13 фунти. Севкупна димензија : 36 '' x 13 '' x 30 '' (L x w x h). Должина на покер, мандат, четка : 23 ''. Должина на лопата : 24 ''. Капацитет на оптоварување : 110 фунти. Пакетот вклучува : . 1 x решетката со огревно дрво. 2 x држачи за поттикнување. 1 x лопата. 1 x покер. 1 x мазички. 1 x четка. 1 x Упатство за корисникот Голем простор за складирање и висок капацитет на оптоварување : Оваа метална решетка за огревно дрво мери 36 '' x 13 '' x 30 '', докажувајќи изобилство на простор за складирање за дрвен куп. Овој цврст држач за метални камиони може да вчита до 110 фунти, дозволувајќи ви да ги нарачате сите ваши огревни производи . 4 потребни алатки и држачи за поттикнување : Постојат 4 дополнителни алатки за појавување вклучуваат лопата, четка, покер и коприва. Сите додатоци можат да се обесат на едностраните куки, да заштедат простор за живеење и да обезбедат лесен пристап. Покрај тоа, отстранливите држачи за поттикнување можат да се променат во различни насоки по потреба . Цврста метална структура за долгорочна употреба : Наместо инфериорна дрвена решетка, овој држач за лог на камин усвојува оброк со голема сила, покажувајќи дополнителна стабилност и голема издржливост. Благодарение на внимателното занаетчиство на површината, оваа метална решетка за огревно дрво може да се користи и во затворено и на отворено . широко користено во различни прилики : оваа класична метална решетка со огревно дрво со симплистички, но елегантен изглед совршено се совпаѓа со различни прилики. Повеќе од складирање на огревно дрво, решетката исто така може да биде добро место за да се задржи дрвото суво и прикажување декорација за обновување на куќата . Брзо склопување и лесно одржување : Ултра е лесно за да ги соберете сите делови од металниот багажник заедно следејќи ја упатството. Покрај тоа, оваа временска отпорна и мазна површина го прави секојдневното одржување лесно да се заврши со употреба на влажна крпа . челична рамка со голема јачина поддржува капацитет на оптоварување од 110 фунти. Проширената решетка за огревно дрво обезбедува многу простор за складирање. Брзо склопување и лесно чистење Заштедете време и енергија.

R

Им се допаѓа и на купувачите