.

.

Шок Доктор Про уста за бејзбол, хокеј, фудбал, кошарка, лакроза, фудбал, возрасни, без ремен

Шок Доктор Про уста за бејзбол, хокеј, фудбал, кошарка, лакроза, фудбал, возрасни, без ремен

DEN 2.33
Износ

Добијте ја заштитата што ви е потребна за да ја играте најдобро со шок доктор Гел Макс Про Уста. Max Max Pro Mortheguard обезбедува суштинска заштита и удобност со конвертибилен врзан што дозволува да се користи устата што треба да се користи или без ремен. Создадено со удобност и заштита од висок профил во дизајн со низок профил, оваа целосно обновена, гел макс моќност има тесна, природна вклопување и засилена внатрешна мрежа достојна за кој било спорт. Со интегрирани канали за дишење кои го олеснуваат дишењето и силиконска конструкција на силикони, овој чувар на уста обезбедува лесна употреба и удобно носење без разлика дали тренирате или да ставате сè што сте работеле во целосна движење. Погодно за сите контакти со спортови каде што е потребен или препорачан чувар на уста, шок -лекарот Гел Макс Про Моргард е вистинскиот избор за стоматолошка заштита на секој спортист. Шок Доктор Про Уста за бејзбол, хокеј, фудбал, кошарка, лакроза, фудбал, возрасни, без ремен : заштита и удобност : Нашата технологија за лагер за гел е најдобра на пазарот. Овозможува дополнителна удобност, заштита за проширена употреба. Достапно во најразлични прилагодени бои . Лесно за дишење и долготрајно : Интегрираните канали за дишење го олеснуваат дишењето. Направено со употреба на силикон со тешки работи. Нашиот дизајн на троен слој ја зголемува заштитата и издржливоста додека обезбедува заби во функција . Професионална стоматолошка заштита : Тешка ексс -скелетна рамка за шок обезбедува целосна заштита на устата за време на најтешките влијанија, ги штити образот и јазикот, мелењето на забите и ги обезбедува забите во место . Подобрениот дизајн : Ова е удобност и заштита од висок профил во дизајн со низок профил. Целосно преработена, Gel Max Power има тесна, природна вклопување и засилена внатрешна мрежа достојна за кој било спорт. Моќ на.

R

Им се допаѓа и на купувачите