.

.

Мармонт Хил позлатен Splash I Сликање печати на бело дрво

Мармонт Хил позлатен Splash I Сликање печати на бело дрво

DEN 2.33
Износ

Гордо отпечатено во САД, ова парче е отпечатено на бело дрво, кои се избрани за печатење. Мармонт Хил е колектив на уметници - предводен од Парвез Таџ кој делува како креативен директор. Заедно создаваме оригинални уметнички дела кои се отпечатени на најразлични материјали како што се алуминиум, платно, огледало и обновено дрво. Колективот е инспириран од луѓе, места и работи. Секое парче со ограничено издание е рачно изработено со loveубов и грижа . ликовна уметност УВ мастило печатење на бело дрво од уметничкиот колектив Мармонт Хил. Парчињата од дрво се избрани со фини занаетчии за печатење. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност.

R

Им се допаѓа и на купувачите