.

.

Хаги Мали Гушкачи Бебешки Пелени, Големина 6, Кт

Хаги Мали Гушкачи Бебешки Пелени, Големина 6, Кт

DEN 0.67
Износ

Помогнете да ја поддржите чистата и здрава кожа за вашето бебе Со Хаги Мали Гушкачи Бебешки Пелени, наменети за 360 степени нежна заштита на кожата. Малите Гушкачи се безбедни за чувствителна кожа, бидејќи се хипоалергични, тестирани на дерматолог и без мириси, парабени, елементарен хлор и природен гумен латекс. Секоја пелена за бебиња може да се пофали со дополнителни меки материјали за да испорача нежен стомак погоден за дополнителна удобност и заштита, додека мекиот појас со заден џеб помага да се спречат испуштање пелени. Тие исто така се направени со Лагер За Нежна Апсорпција кој брзо ја отстранува влагата додека обезбедува врвна мекост и дишење за чувствителната кожа на вашето бебе. Овие бебешки пелени за еднократна употреба помагаат да се елиминираат протекувањето до 12 часа за да ја одржат кожата на вашето бебе удобна и здрава. Со индикатор за влажност, жолтата линија се менува во сина, така што секогаш можете да знаете кога е време за промена на пелена. Големините 2-6 исто така имаат Ленти Со Двојно Држење за да помогнат да се задржи пелената на место кога вашето бебе се движи. Доаѓајќи Во Дизни вини Пух дизајнира слатко како вашето бебе, Малите Пелени За Гушкање се достапни Во Големина Preemie (до 6 фунти), Големина Новороденче( до 10 фунти), големина 1 (8-14 фунти), големина 2 (12-18 фунти), големина 3 (16-28 фунти), големина 4 (22-37 фунти), големина 5 (27+ фунти) и големина 6 (35+ фунти). Зачлени Хаги Награди+ напојува Со Преземање за да се наградат. Заработи поени На Хаги, во прилог на илјадници други производи за откуп за стотици подарок картички. Преземете ја апликацијата Донеси Награди за да започнете денес! 44 Прегратки Мали Гушкачи Бебешки Пелени, големина 6 (35+ фунти); пакувањето може да варира. Нежна Заштита На Кожата : Обезбедува нежно вклопување на стомакот и мек појас со џеб во задниот дел помага да се спречат издувања на пелени и да се содржи нередот. Нежна Апсорбирачка Постава : Ја Апсорбира влажноста при контакт за да помогне кожата на вашето бебе да биде чиста и здрава. Хаги помага да се елиминираат протекувањата до 12 часа долготрајна заштита. Безбедно За Чувствителна Кожа : бебешките пелени за Еднократна Употреба се хипоалергични, тестирани од дерматолог и без мириси, лосиони, парабени, елементарен хлор и латекс од природна гума. Индикатор за влажност : жолтата линија се менува во сина кога е влажна, лесно ве известува кога е време за промена на пелена. Двојните Ленти за држење нудат сигурно вклопување и ја одржуваат пелената на место. Единствениот бренд за пелени во кој се прикажани дизајните На Дизни Вини пу и Пријателите.

R

Им се допаѓа и на купувачите