.

.

Сафавиех Лето Трејси Отворено Шарени Потресена Област Килим, Слонова Коска Сина, 5'3 7'6

Сафавиех Лето Трејси Отворено Шарени Потресена Област Килим, Слонова Коска Сина, 5'3 7'6

DEN 799.84
Износ

Safavieh Отворено SMR421 A Летна Колекција Слонова Коска / Сина Тепих Нагласете го вашиот надворешен d-cor со освежителни бои и дизајни На летната колекција на тепих во затворен простор-отворено. Направен со висококвалитетни синтетички предива, овој килим е удобен под нозете, но отпорен на временски услови и дамки. Погодно за миленичиња и деца, овој тепих за лесна нега е исто така добро прилагоден за додавање стил во затворени простории со голем сообраќај, вклучувајќи ја и калта или кујната.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Моќта Се Наѕираше Во Египет. Висина на купот : 0.20 во. Назад е ткаен ,килим рампа (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 23% Полиестер, 76% Полипропилен, 1% Материјал За Поддршка. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

R

Им се допаѓа и на купувачите